Elektrotechnines dalies projektai

Nusprendus, kad reikia įsivesti elektrą pradedama tuo domėtis. Dažniausiai iš pat pradžių įvairios informacijos būna netgi per daug, o tai glumina būsimąjį elektros vartotoją. Įvairūs neaiškūs terminai ir pavadinimai: elektrotechnines dalies projektai, projektai VEI, galios skaičiuoklės, vidaus elektros tinklas ir panašiai. Visa tai neramina kiekvieną, kuris prieš tai nebuvo su tuo susidūręs. Vis dėl to, visuomet galima rasti specialistus, su kurių pagalba bei patarimais viskas greitai bus paaiškinta ir pradėti darbai.

Pirmas žingsnis – patikėti elektros įvedimo darbus specialistams. Jie dirba atestuotose įmonėse. Interneto paieškos sistema greitai pateiks jų internetines svetaines, o jūs galėsite pasirinkti labiausiai patikusią ir priimtiną informaciją. Tiesa, galite kreiptis ir į AB LESTO. Kreipiantis į čia reikės susipažinti su teikiamomis paslaugomis, įvertinti, kiek galios jums reikės, apsispręsti, kur įrengti elektros apskaitos skydą bei pasirinkti tinkamą tarifų planą, pagal kurį vėliau mokėsite už suvartotą elektrą. Sekantis žingsnis – užsakyti prisijungimo paslaugą. Tai galima daryti apsilankius savitarnos svetainėje arba nuvykus į aptarnavimo skyrių.

Prieš pereinant prie kitų darbų etapų verta paminėti, kad kreipiantis į atestuotas įmones, kurios teikia šias paslaugas, tai jums nereikės rūpintis daugeliu darbų, nes rengiami elektrotechnines dalies projektai, visi derinimai, dokumentų pristatymai ir kiti susiję darbai bus jau nebe jūsų rūpestis. Už jus tai atliks pasirinktos įmonės darbuotojai. Kitas etapas, kuris būtinas visiems, nepriklausomai, kas jiems atlieka darbus – pasirašyti sutartį ir apmokėti už prisijungimą. Toliau jau sudėtingiau, nes reikia parengti vidaus elektros tinklą prijungimui bei pateikti VEI pažymą. Po to reikės sudaryti elektros energijos pirkimo – pardavimo sutartį ir galėsite saugiai naudotis elektra.

Tarp visų etapų galima išskirti elektrotechninės dalies projektą iki 10 Kv. Jį sudaro ne tik prisijungimas prie elektros tinklų, bet ir lauko elektros tinklai, įvairios paskirties pastatų apšvietimas, galios tinklai. Jeigu rengiatės turėti saulės elektrinę, tai jis taip pat bus reikalingas norint prisijungti prie elektros tinklų. Kartais prireikia atlikti atnaujinimo darbus ir, pavyzdžiui, perkelti elektros linijas į naują trasą. Net ir tokiais atvejais bus būtinas elektrotechnines dalies projektas. Taip pat kalbant apie dabar populiarėjančią žaibosaugą ir apsaugą nuo viršįtampių, jis bus būtinas.

Kaip matote, tam tikri projektai tampa itin svarbūs visiems, kuriems reikia tam tikrų paslaugų. Iki to momento, kai galėsite naudotis elektra reikia atlikti ne vieną svarbų darbą, kuris užtikrins tai. Tik tuomet galima ja naudotis saugiai ir be jokių trikdžių.